KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15763196
nr 1576 3196
Kaarlo Hildén
(1886-1963), Finland
Havsvik (1886-1963). Signerad, daterad 1954. Akvarell, bildmått: 26x36 cm, yttermått inklusive ram: 42x52 cm
Kaarlo Hildén, finländsk konstnär född 1886, död 1963.
Utrop:
500 kr
måndag 6 november 2023
kl 20:08:09
Kaarlo Hildén
Läs mer om Kaarlo Hildén